Майстер - клас «Виготовлення Різдвяного вінка»

Різдво... Казковий і чарівний.. час... В кожному будинку запалюються свічки, родини збираються за святковим столом. Важко повірити, що це сімейне свято відзначається християнами всього світу вже півтори тисячі років!
Святкування Різдва було офіційно встановлено в четвертому столітті за указом імператора Костянтина, який зупинив багатовікові гоніння на християн.
Незважаючи на певні відмінності у католицької та православної трактуванні цього свята, у символіці є багато спільного: прикрашена ялинка, свічки, милі янголята, і багато іншого.
Але все ж самим популярним різдвяним атрибутом був і залишається різдвяний вінок. Його вішають на стіни і вікна, а у вигляді горизонтальної композиції він є окрасою святкового столу. Різдвяний вінок над порогом - це ваш сімейний оберіг, символ надії на щастя, благополуччя і достаток, а також запрошення для гостей. Спочатку вінки на Різдво плелися з ялинових і соснових гілочок. Це символізувало собою вічність життя і її торжество над смертю. Згодом вінки стали талісманами сімейного щастя і матеріального благополуччя в будинку в наступаючому році. Можна, звичайно, купити цей святковий атрибут в спеціалізованому магазині. Ось тільки майте на увазі, що наділена магічною силою зробленого своїми руками оберегом він не буде. Тому що в нього не буде вкладена теплота ваших рук, душ і сердець. Сьогодні прийнято вінки до Різдва виготовляти не тільки з гілочок хвойних дерев. Для цього можуть використовуватися як квіткові композиції, так і сама звичайна пряжа для рукоділля. Оригінально виглядають різдвяні вінки з бісеру і великих намистин, зібраних в певній послідовності.
Справжній різдвяний вінок - це зазвичай поєднання натуральної деревини і різних фруктів. При цьому рекомендується витримувати стиль вашого виробу в червоній і зеленій гамі з гармонійними включеннями золотистих відтінків. Зелений колір асоціюється з продовженням життя і надією на те, що все буде в новому році добре. Червоний колір - це любов і краса навколишнього світу. Ці два кольори відмінно доповнюються золотими стрічками, які можна порівняти з життєдайним сонячним світлом у вашому житті.
майстер-клас «Виготовлення Різдвяного вінка»
Для виготовлення новорічного вінка нам знадобиться наступний набір предметів, матеріалів та інструментів: товстий мідний або алюмінієвий дріт довжиною приблизно в2 метра; кілька метрів тонкої дроту зеленого або золотистого кольору;
ялинові гілки (живі
або штучні);
ялинкові іграшки;
широка стрічка;
намисто для прикраси ;
плоскогубці;
ножиці;
секатор;
канцелярські скріпки;
рідкі цвяхи або
водостійкий клей;
дзвіночки для прикраси;

штучний сніг;
Виготовлення основи Різдвяного вiнка
Для виготовлення основи застосовують кілька варіантів. а) Основу для вінка робимо з вербових прутів. Для цього необхідно обірвати листочки і скрутити кілька гілочок в кільце, трохи перекручуючи їх між собою до необхідного обсягу,
вплітаючи додаткові прути. Гілочки нічим не закріплюємо, просто просовуємо кінчики вже утворені плетіння. Залишаємо основу для майбутнього новорічного вінка на кілька днів для висихання прутів.


Варіанти основи застосовують різноманітні. Приклади дивись нижче
б) Гілки одягають в чохол з підручного матеріалу











в) Основу прикрашають гілками живими або штучними, від старої штучної ялинки, відриваємо невеликі гілочки.


Прикладаємо їх к основі з прутів і примотуємо дротом, щільно закріплюючи кріплення на звороті. Кожну наступну гілочку кладемо внапуск, трохи



перекриваючи попередній і так далі.У нас виходить зелений ялинковий вінок, який потрібно зі смаком прикрасити.



 Г) Декорирование різдвяного вінка Пропонуємо прикрасити різдвяний вінок наступним чином. Для того, щоб він вийшов в зимових тонах нам знадобляться
8 ялинкових куль невеликого діаметра, 2,5 метра стрічки, 2 метра новорічних ялинкових бус синього і срібного кольору. Синій колір і срібло дуже добре поєднуються між собою, різдвяний вінок вийде дуже ошатним.



Спочатку обмотуємо по спіралі ялинковий вінок стрічкою. Занадто щільно намотувати не потрібно, стрічкою ми надаємо до нашого новорічного прикрашання легкість і невагомість.
Край стрічки згинаємо вдвічі і закріплюємо ззаду клеєм, утворюючи петлю.
Розгинаємо одну половину канцелярської скріпки. За одну петельку чіпляємо ялинкова куля, а розігнутим краєм примотуємо до ялинової гілочці. Можна прикріплювати кулі і за допомогою дроту.
Рекомендуємо вам зробити як мінімум, 2 різних вінка у різдвяному стилі. Один з них ви зможете використовувати для прикраси святкового столу. Для цього заздалегідь визначтеся з розмірами вінка і місцями установки в його центр святкових свічок. Для кріплення свічок можна зробити оплітку з дроту, яка по діаметру кільця буде відповідати діаметру використовуваних свічок. Другий аксесуар понадобиться в нагоді для прикраси вхідних дверей. Він може бути того розміру, який буде доречний в дизайні вхідної групи.
Для святкового столу у вінку не забудьте зробити кріплення для свічок.
На завершення можна покрити всю конструкцію штучним снігом.
Роботи дітей гуртка
«Моделювання іграшок та сувенірів»















Варіанти оформлення, пропоновані різними джерелами, наводяться нижче.











Крім традиційної технології виготовлення вінка у різдвяному стилі, можна використовувати різні підручні матеріали. Наприклад, досить просто зібрати різдвяний вінок на основі самого звичайного хула-хупа. Для цього достатньо оповити його необхідною кількістю ялинових або соснових гілочок. Прикраси ми залишимо на ваш розсуд.




Для рукодільниць досить цікавим варіантом може стати виготовлення вінка на Різдво з допомогою самих звичайних ниток для в'язання і тасьми. Для цього необхідно взяти достатню кількість пластикових куль різного діаметра. Покриваємо до кульки клеєм і намотуємо на нього пряжу. Так слід покрити всі заготовлені кульки. Потім вам залишиться тільки зібрати з них конструкцію у вигляді вінка і прикрасити по своєму бажанню.
Складніше і тонше робота по виготовленню оригінальних різдвяних вінків з бісеру і намистин. Це майже ювелірна робота, яка вимагає багато часу і терпіння. Для виготовлення аксесуара з бісеру приготуйте безпосередньо сам бісер і жорстку тонку волосінь, на яку ви будуть нанизувати намистинки. У ході плетіння не забувайте закруглювати конструкцію і зводити кінці для освіти вінка. Для прикраси можна використовувати більш великі намистини.

2 комментария: