Проект «Зимовий калейдоскоп»

Чудова філософська приказка про те, що очікування свята важливіше самого свята, мабуть, народилася саме в Україні

. У розповіді про українські свята ми почнемо з першого зимового місяця грудня, в якому починається цілий ряд чудових і чарівних, веселих і блискучих, немов іграшки на новорічній ялинці, зимових свят в Україні
19 ГРУДНЯ – СВЯТИЙ МИКОЛАЙ.
До речі, зверніть увагу: в українській мові слова «свято» і «святий» мають спільний корінь. Отже, з благословення покровителя всіх дітей, з цієї дати українці занурюються в чудову атмосферу подарунків під подушкою (або під ялинкою) і сюрпризів «свято-миколаївських» червоних чобіток, привітань та радісних турбот, хороводів та ранків.

25 ГРУДНЯ - РОЖДЕСТВЕНСКЕ СВЯТО. І хоча українці в більшості своїй православна нація, в останні роки католицьке Різдво святкують швидше як світське свято
31 ГРУДНЯ - 1 СІЧНЯ – НОВИЙ РІК
В Новий Рік, веселі святкування в школах, клубах, станціях, в будинках, в гостях, на вулиці, в кожній квартирі і на головній площі будь-якого міста, аромат мандаринів, танці та пісні до ранку - ось короткий алгоритм святкування українського Нового Року.
Новий рік-одне з найулюбленіших зимових свят, який об'єднує людей різних віросповідань.
який об'єднує людей різних віросповідань. В новорічну ніч більшість людей не спить. Опівночі виходять люди у двір слухати, як Новий Рік проганяє Старий і свариться з ним. Старий рік відходить і хоче забрати все своє з собою, але Новий рік віддає лише "зле", а добре залишає. З самого ранку по хатах починають ходити посівальники - хлопці, з різним мішаним зерном в рукавиці, прив'язний до пояса. Вони ходять по домівках "засівати" або "посівати", з Новим роком вітати. Діти-хлопчики - це символ багатства, добра, надії, здоров'я.
7 СІЧНЯ - РІЗДВО ХРИСТОВЕ
Поступово закінчується вечір і наступає чарівна різдвяна ніч, під час якої не можна спати, бо все щастя проспиш. Проте навіть при великому бажанні заснути просто неможливо - церковні дзвони, ватаги колядників створюють урочисто-святкову гаму звуків.
На вечір гуляння розпочинаються з новою силою. Хлопці влаштовують вертеп - своєрідну виставу, головними дійовими особами в якій є "Коза", "Пастух" та інші. Наступний після Різдва день - це день Богородиці. Треба вшановувати матерів та жінок.

13 СІЧНЯ - ЩЕДРИЙ ВЕЧІР АБО МЕЛАНКИ
Щедрий вечір, а за християнським календарем - це день преподобної Меланії. В народній традиції обидва свята об'єднались. От і маємо Щедрий вечір або Меланки. Щедрування - давній звичай новорічних обходів, під час яких групи
щедрувальників (переважно молодь)

піснями славили господарів, бажали їм здоров'я й достатку, за що отримували винагороду. Щедрування супроводжувалося магічними діями, музикою, танцями,
пантомімою, обрядовими іграми з масками. Обрядових новорічних пісень - щедрівок (різновид колядок) співали окремо господарю, господині, хлопцю, дівчині,
усій родині, були щедрівки дитячі, жартівливі, пародійні..

Прийшли щедрувати до вашої хати.
Щедрий вечір, добрий вечір!
Тут живе господар - багатства володар.
Щедрий вечір, добрий вечір!
А його багатство - золоти руки.
Щедрий вечір, добрий вечір.

19 СІЧНЯ - ХРЕЩЕННЯ ГОСПОДНЄ
Святом Хрещення закінчуються Різдвяні святки, які тривають з 7 по 19 січня. Згідно з біблійною розповіддю Христос був охрещений у водах річки Йордан, що і дало другу, народну, назву свята - Йордан. Напередодні, тобто 18 січня вся родина, як і перед Різдвом збирається за столом.
У деяких Західних регіонах України, , в цей день щедрували.
У церквах цього вечора освячують воду, яка набирає особливої сили і цілющість. Водохресною водою лікують рани, вона допомагає відвернути будь-яке лихо. Так от, прийшовши вранці після вечірньої церковної служби додому потрібно скропити кожен куточок Вашої оселі свяченою водою, тоді у Вашому домі буде лад та спокій.

15 ЛЮТОГО - СТРІТЕННЯ
15 лютого відзначали свято Стрітення. В цей день, за повір'ями, зима зустрічалась з літом і боролась з ним. Літо уособлювалось в образі скромної дівчини, прикрашеної ніжними рослинами, а зима - в образі буйної жінки, голова у якої, наче бочка, а губи, як відр

До Сходу сонця набирали воду в криницях. Ця "стрітенська" вода вважалась цілющою. За своє довге панування Зима вже досить всім надокучила, дуже хочеться тепла і Весни. Саме їх жорстока битва відбувається на Стрітення, тому існує ще одна цікава назва свята - Зимобор. В цей день у церквах відбувається освячення води та свічок. Особливу силу має стрітенська свічка, яка захищає від грози та пожеж.

24 ЛЮТОГО...2 БЕРЕЗНЯ - МАСЛЯНА (КОЛОДІЙ)
Найбільш пишно відзначається неділю. Спеціально до цього дня готували вареники з сиром, на відміну від російських млинців. Проводились масові гуляння, ігрища, забави.
В цей день потрібно обійти усіх родичів та сусідів і попросити пробачення за всі скоєні образи, аби очиститись перед Великим постом від усякої скверни.
Підготовка до зимових свят на станції юних техніків починається з перших днів грудня. Ці свята незмінно супроводжуються радісними клопотами і турботами, новорічними приготуваннями. Потрібно дуже багато встигнути зробити. Підготуватися до конкурсу малюнків «День святого Миколая», «Новий рік», до конкурсу «Новорічна іграшка», «Різдвяний вінок», «Новорічна ялинка», «Новорічна листівка». Виготовити подарунки та святкові сувеніри друзям і близьким, зробити домашні заготовки до відкритих уроків для дітей і батьків, присвячених зимовим святам.










































Малюнки на конкурс «День Святого Миколая»






Учасників зібралося багато










Конкурс на кращий малюнок на день «Святого Миколая»



 Нам вручили дипломи




Гуртківці на відкритті міської Новорічної ялинки.
В телестудії міста Бердянська щорічно проводиться дитячий конкурс на кращу Новорічну роботу. Переможців запросили на Новорічний ранок, де були вручені подарунки. Всі учасники були задоволені.



За участь у конкурсі Краща новорічна робота переможцям вручили подарунки.








Для більшості людей зустріч Нового року - найулюбленіше свято. Новий рік називають чарівним, загадковим, дивним, неповторним, чарівним. Люди очікують чергового дива, світлої казки, нового щастя... Хтось загадує бажання, і вірить, що воно неодмінно здійсниться в наступному році!
Самий головний Новорічний свято пройшло у нас на «Станції юних техніків».
Ми кілька днів прикрашали лісову красуню, одягали її в царські вбрання, переливаються вогнями, сяючі зірочками. Іграшки ми робили своїми руками, і тільки кращі прикрасили нашу ялинку Вона, прикрашена незвичайними сніжинками, кулями і шишками, давно чекає свята!
Перед початком вистави, приготованого дітьми та керівниками гуртків, були проведені виставки – конкурси на кращі роботи. Переможцям вручали подарунки та грамоти.
Були проведені наступні конкурси: конкурс малюнків «День святого Миколая», «Новий рік», конкурс «Новорічна іграшка», «Різдвяний вінок», «Новорічна ялинка», «Новорічна листівка».
Скоро діти і дорослі візьмуться за руки і встануть танцювати веселий новорічний хоровод навколо нашої ошатною гості. "В лесу родилась ялиночка.." - ось він свято, Новий Рік, ось воно наше щастя!

Не обійшлося і без головних лісових героїв - Баба-яга і Кощій безсмертний завжди намагалися перешкодити свята, але як відомо, у новорічну ніч завжди відбуваються дива і добро перемагає зло! Самим головним дивом була поява Діда Мороза і онучки Снігуроньки. Вони веселилися і грали з дітьми, роздавали подарунки, і всі побували у справжній новорічній казці! Свято вдалося на славу!
Новорічне свято у СЮТ
Конкурс «Найкрасивіший, добрий сніговик»














На святі були проведені різноманітні конкурси, змагання. Не забули подбати і про призи переможцям. Такими призами стали їстівні ялинкові прикраси - спеціально випечені пряники і печиво, цукерки, горіхи, фрукти. Переміг - знімай з ялинки ласощі і новорічні іграшки.



Подарунки, вітальні листівки, грамоти, звичайно, чекали кожного.
На завершення свята всіх учасників чекав солодкий стіл.

Комментариев нет:

Отправить комментарий